• کانال گالوانیزه چهارگوش اهواز

  کانال های تهویه در پروژه های ساختمانی و صنعتی و درمانی و ملی جهت تامین شرایط آسایش و شرایط دمایی مناسب از اهمیت زیادی برخوردار هستند که امروزه کانال گالوانیزه چهارگوش اهواز همچنان بهترین امکان جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع (HVAC) می باشند .لذا به دلیل استحکام بالا، شکل پذیری و تنوع ابعاد مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. از کانالهای چهارگوش در جهت انتقال هوای رفت ( SUPPLY AIR) ، هوای برگشت ( RETURN AIR) ، هوای تازه ( FREESH AIR) و هوای تخلیه ( EXAST AIR) در دستگاه های هواساز، داکت اسپلیت، داکت فن کویل، یونیت هیتر، کولرهای آبی، ایرواشر ، انواع اگزاست فن ها و … استفاده میگردد و با توجه به پاسخگو بودن نیاز کارفرمایان استفاده از کانال گالوانیزه عمومیت بیشتری دارد.

کانال گالوانیزه چهارگوش TDF (صنعتی) چیست؟

این نوع کانال گالوانیزه چهارگوش اهواز توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک و طبق استاندارد های جهانی و با ابعاد دقیق ساخته می شوند و هم اکنون در حال جایگزین شدن کانال گالوانیزه چهارگوش سنتی هستند که عمده تفاوت بین این دو روش نوع فلنج مورد استفاده می باشد که تاثیر فراوانی در جلوگیری از اتلاف انرژی در محل اتصال دو فلنج کانال گالوانیزه TDF می کند.امروزه استفاده از کانال های گالوانیزه با فلنج سرخود که کانال آماده هم اطلاق می گردد مزیت هایی دارد که هر کارفرمایی را به استفاده از آن راغب می کند و موجب کاهش هزینه و کاهش زمان ساخت و نصب می گردد در ادامه مزایای آن را به شرح کامل توضیح خواهیم داد.
مجراهای گالوانیزه آماده به دو روش (Transvers Duct Flange) TDF یا همان فلنج یکپارچه و TDC که فلنج از جنس ورق به صورت جداگانه ساخته شده و کانال هم جداگانه ساخته می شود که در انتها کانال یکپارچه نیست و این موضوع موجب نشتی از کانال و استفاده از سایر متریال اضافی می شود.

کانال گالوانیزه چهارگوش

مزایای کانال گالوانیزه TDF

 • کاهش هزینه ساخت کانال

 • سبک تر شدن کانال TDF نسبت به کانال گالوانیزه سنتی با فلنج نبشی و سهولت نصب

 • کاهش اشتباهات فردی

 • دقت در ساخت و برش کاری طبق استاندارد های جهانی

 • استحکام کانال در نتیجه فرمینگ مخصوص ایجاد شده روی ورق گالوانیزه Shadow Line

 • کاهش ضخامت ورق گالوانیزه مورد نیاز برای ساخت کانال

 • زیبایی ظاهری در فضاهایی که اکسپوز هستند

 • آب بندی کامل به علت رول فرمینگ مناسب ایجاد شده در محل فلنج کانال

 • جایگزین شدن نوار الاستومری با نخ نسوز

 • سهولت نصب به علت کد گذاری که هنگام ساخت انجام می گردد

 • آب بندی کامل به علت رول فرمینگ مناسب ایجاد شده در محل فلنج

 • سرعت ساخت بالا با دستگاه های تمام اتوماتیک

اجرای کانال گالوانیزه اهواز

اجرای کانال گالوانیزه اهواز، خوزستان، آبادان، خرمشهر با توجه به استاندارد و مدرن بودن ماشین آلات شرکت فراز تهویه البرز (FTA) با سرعت زیادی انجام می‌گیرد و نصب آن راحت است. قیمت کانال کشی گالوانیزه به مساحت بستگی دارد. این نوع مجرا با طراحی بی نظیر و ساختار فوق‌العاده‌ای که دارد کاربرد زیادی داشته و پرمصرف ترین نوع کانال می‌باشد این کانال هم اکنون در سراسر جهان محبوبیت بالایی دارد. قیمت آن به مواد مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ ترین آن‌ها سایز و اندازه دهانه کانال می‌باشد، با این حال به دلیل نوسانات نرخ ارز بهتر است برای خرید از شرکت‌های معتبر همچون شرکت مهندسی فراز تهویه البرز قبل از خرید استعلام بگیرید و سپس خرید خود را انجام دهید. مجموعه ماشین آلات اتوماتیک ساخت کانال گالوانیزه چهارگوش شرکت فراز تهویه البرز توانایی ساخت کانال به طول 141 سانت و با ضخامت ورق بین 0.5 تا 1.5 میلیمتر را دارا می باشند همچنین ظرفیت ساخت کانال در طول یک شیفت کاری به متراژ 2000 مترمربع می باشد که از قابلیت های منحصر به فرد نزد این شرکت است.

کانال گالوانیزه چهارگوش اهواز

عایق الاستومری

عایق الاستومری تشکیل یافته از مواد سلولی انعطاف پذیر به صورت سلول بسته می باشد که در برابر انتقال حرارت و برودت مقاومت خوبی دارد. عناصر عایق سلول بسته از مقاومت قابل قبولی در برابر عبور بخار آب داراست به طوری که پس از اجرا و نصب به عامل و عایق و حایل دیگری برای حفاظت در برابر بخار آب حرارت و آب نیازی نیست. به علت مقاومت بالای این نوع عایق در برابر انتقال حرارت و بخار و همچنین خاصیت انعطاف پذیر و قابلیت تاب خورندگی باعث شده که از این نوع عایق در بدنه داکت های سرمایشی لوله کشی و کانال تهویه مطبوع به کار رود.

عایق الاستومری کانال گالوانیزه

مزایای عایق الاستومری

 • انعطاف پذیری بالا و قابلیت عایق کاری سیستم‌های مختلف

 • فاقد هر نوع مواد مضر و آلرژی زا پاک و غیر سمی

 • • مقاومت بالا در برابر رشد قارچ و باکتری

 • نصب آسان

 • طول عمر و پایداری بالا

 • مقاوم در برابر خوردگی

 • مقاوم در برابر ضربه و فشار

 • ضریب انتقال حرارت بسیار پایین

 • مقاوم در برابراشعه ماوراء بنفش

 • قابلیت چسبندگی و پذیرش رنگ بالا

 • مقاوم در برابر بخار آب و رطوبت

 • دوستدار محیط زیست

انواع عایق الاستومری

عایق الاستومری رولی ساده

با توجه به شرایط مکان مورد نظر و در ضخامت های مختلف تعبیه و نصب می گردد. از جمله این کاربری ها می توان عایق کاری سیستم های تأسیساتی داخلی را در اغلب موارد نام برد که این محصول بسیار مناسب عایق کاری لوله هایی با قطرهای بزرگ می‌باشد. عایق الاستومری رولی ساده سبب کاهش اتلاف حرارت در سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تبرید و گرمایشی، انتقال خطوط و مخازن می باشد. این عایق در ضخامت های مختلف از قبیل ۶ تا ۵۰ میلیمتر تولید و در بازار ارایه میگردد. هر رول عایق الاستومری در دو عرض استاندارد یک متری و یک متر و بیست سانتیمتری تولید میگردد و در بازار عرضه می‌شود.

عایق الاستومری رولی ساده

عایق الاستومری رولی پشت چسب دار

در دو نوع ساده و مسلح(نخ دار) در دسترس می باشد که برای استفاده در فضاهای داخلی طراحی گردیده است. چسب دار بودن این محصول سبب افزایش سرعت نصب و اجرا گردیده که علاوه بر سهولت نصب موجب افزایش صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه های اجرایی می شود.
عایق الاستومری رولی پشت چسب دار
عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم

این محصول تمامی خواص و ویژگی های عایق الاستومری را دارا بوده و به جهت دارا بودن پوشش آلومینیومی استحکام و مقاومت آن افزایش یافته است و بر مزایای آن افزوده شده است که به جهت آن می توان این محصول را در طیف وسیعی از فضاهای داخلی و خارجی به کار برد. ضخامت این فویل ها 130، 170 و ۲۳۰ میکرون می‌باشد. عایق های با روکش آلومینیوم به دو صورت ساده و پشت چسب دار به بازار عرضه می شود. همچنین این محصول قابلیت مسلح شدن به وسیله نخ فایبرگلاس را نیز دارد.
عایق الاستومری رولی موج دار

عایق الاستومری رولی – صوتی ساده و موج دار

این محصول بیشتر به منظور ایجاد محدودیت در انتقال صوت از جداره های بنا به دیگر فضاها در اماکن مسکونی و صنعتی به کاربرده می شود که به دلیل دارا بودن سطح متخلخل و نوع ساختار سلولی خود، نقش بسزایی را در کاهش انتقال اصوات داشته و از ورود سروصدا نیز به داخل ساختمان ممانعت به عمل می آورد. همانطور که در عنوان نیز اشاره شد این عایق الاستومری دارای دو نوع ساده و موج دار می باشد که به دو صورت ساده و پشت چسب دار قابل استفاده می باشند. تنها نکته مهم در موقع نصب عایق الاستومری اینکه جهت مواج آن می بایست در تقابل با منبع تولید صوت قرار بگیرد. نام دیگر این محصول عایق شانه تخم مرغی می باشد.
عایق الاستومری رولی پروتکت بلک

عایق الاستومری رولی با روکش پروتکت بلک

این محصول نوعی عایق الاستومری حرارتی می باشد که انعطاف پذیر، مشکی رنگ، غیرمتخلخل و دوست دار طبیعت به شمار می رود. عایق الاستومری پروتکت بلک نوعی عایق سلول بسته بوده که اغلب در امکانی به کار برده می شود که نیاز به مقاومت بالایی دربرابر نفوذ رطوبت و همچنین در فضاهایی با آلودگی بالا می باشد.